Achilles'29 en Uien gaan promotietraject in
woensdag 30 november 2011 11:36

Rijnsburgse Boys TopklasseAchilles'29 en Rijnsburgse Boys hebben bij de KNVB aangegeven open te staan voor naar promotie naar de Jupiler League. Alle clubs in de Topklasse moesten dit voor 1 december aangeven. In vergelijking met vorig seizoen heeft Spakenburg voorlopig geen interesse.

Onderzoek

Achilles'29 en Rijnsburgse Boys zullen vanaf dit moment in overleg treden met de voetbalbond, waarbij onderzocht gaat worden of een eventuele stap naar het betaalde voetbal haalbaar is. Dit wil nog niet zeggen dat de clubs ook daadwerkelijk de stap zullen maken. In het voorjaar zal er een definitief besluit vanuit de clubs moeten over promotie.

Kleine kans

De kans dat beide clubs naar de Jupiler League zullen verkassen is momenteel erg klein. Rijnsburgse Boys heeft afgelopen seizoen ook het traject afgelopen. Groot struikelblok was toen de speeldag (vrijdag) van de Jupiler League. Zolang hier geen verandering in komt, zullen de Uien de overstap niet maken. Ook het aantal contractspelers was een probleem. Spakenburg is om deze redenen voor dit seizoen al definitief afgehaakt. De benoemde struikelblokken zijn thema's waar de Topklasse CV, die maandag definitief is opgericht, over in gesprek zal gaan met de KNVB.

Bijeenkomst

Vorige week maandags organiseerde de KNVB een informatie-avond voor Topklassers, waarin een eventuele promotie naar het betaalde voetbal centraal stond. De Topklassers Achilles'29, Rijnsburgse Boys, Spakenburg, IJsselmeervogels, Noordwijk, FC Lisse en WKE hadden zich voor die meeting aangemeld. De twee clubs uit de Topklasse Zondag waren door de stevige mist uiteindelijk niet afgereisd.

Strijd

Een voorwaarde om daadwerkelijk te promoveren is eerst kampioen worden in de Topklasse Zaterdag of Zondag. Rijnsburgse Boys staat momenteel tweede, Achilles'29 heeft een ruime voorsprong in de Zondag. Mochten beide finalisten om de strijd voor de landstitel willen promoveren, dan heeft de winnaar van de tweekamp de eerste keus.

Foto: OrangePictures

 

Verder nieuws